Kategoria: Poradnik | Tempo: poradnik | Liczba graczy: poradnik | Przygotowanie: poradnik

Szukasz kolorowanki do druku? Najlepiej jeszcze takiej darmowej? Przygotowaliśmy dla Ciebie najlepsze 6 stron z drukowankami. Prezentujemy wszystkie – pokazując, czego można się po nich spodziewać i wskazujemy wg nas, najlepszą stronę, gdzie je znajdziecie.

Jak sprawdzamy strony z kolorowankami dla dzieci?

Po pierwsze, najważniejsze kryterium, to wszystkie kolorowanki edukacyjne muszą być darmowe. Drugą kwestią jest możliwość łatwego wydrukowania. Trzecią, czy na stronie jest wewnętrzny edytor, który pozwala w wersji on-line kolorować. Czwartym kryterium jest wielkość bazy – czyli, czy znajdziemy to czego akurat szukamy.

Darmowe kolorowanki edukacyjne

Istnieje bardzo wiele stron, gdzie za część wydruków musimy zapłacić. Jeśli jednak wystarczająco dużo kolorowanek będzie dostępnych za darmo – strona znajdzie się w tym zbiorze. Dlaczego to takie ważne? Zazwyczaj takie kolorowanki do druku nie są skomplikowane i przygotowanie ich nie jest trudne. Nie powinniśmy musieć więc za nie płacić.

Łatwe drukowanie malowanki

To również bardzo ważne kryterium. Najczęściej potrzebujemy wydruku na tu i teraz. Nie mamy czasu, ani ochoty bawić się w skomplikowane zapisywanie, czy robienie screenshotów. Chcemy wydrukować, wziąć kredki i pozwolić się rozwijać zdolności motoryczne dzieci.

Wewnętrzny edytor pozwalający pokolorować obrazki

Dlaczego to takie ważne? Może nie zawsze i nie wszędzie. W końcu dbamy o to, żeby dzieci nie spędzały zbyt wiele czasu przed ekranem tabletu czy komputera. Dodatkowo, umiejętności takie jak np. trzymanie kredek i pisaków, skupienie itp. uczą ważnych umiejętności, które będą bardzo przydatne w przyszłości. Czasem nie mamy jednak warunków, czy to farbek, czy pisaków, wtedy taki edytor przychodzi nam z ratunkiem. Nie musimy go używać, ale możemy.

Jak wiele kolorowanek jest w bazie

Musimy mieć wybór, tak żeby nasze dziecko mogło wyzwolić swoją kreatywność. Musimy znaleźć takie obrazki, które będą pasowały do dziewczynek i chłopców. Wybór musi być też dobrze ułożony, żebyśmy szybko znaleźli to, czego szukamy. Każdy obrazek powinien być dobrze oznaczony, tak żebyśmy my, rodzice mogli dać dzieciom dużo zabawy z kolorowania.

Świat Kolorowanek

Dużo kategorii i dużo obrazków do wyboru. Ciekawą opcją jest to, że oglądając jeden konkretny obrazek możemy łatwo przejść do kolejnych z tej samej kategorii.

Kategorie dostępnych obrazków do kolorowania mogłyby być łatwiej dostępne, ale nie jest to wielki problem. To czego brakuje, to możliwości rysowania online. Natomiast możliwość druku działa bez zarzutów

Stronę znajdziecie tutaj.

Drukowanki

Na tej stronie nie znajdziecie wielkiego zbioru dla całej rodziny. To co jest jednak warte zwrócenia uwagi to to, że znajdziecie tam instrukcje, jak coś narysować. Takich instrukcji krok po kroku jest ponad 60, a same malowanki to zbiór ponad 300 obrazków ułożonych w sensowne kategorie (np. postaci z bajek, czy zimy lub „na plaży”).

Stronę znajdziecie tutaj.

Supercoloring

Ta pozycja to strona z tysiącami różnych kolorowanek do wyboru. Chwalą się, że posiadają ponad 90 tysięcy kolorowanek gotowych do wydrukowania. Poukładana w wygodne kategorie, dzięki czemu można tam łatwo znaleźć takie kolorowanki, których dziecko szuka. Samych np. ssaków zbiór posiada prawie 6000. Można pomyśleć, że to za dużo i nie będzie można wybrać. Jednak dzięki temu, że znajdziemy tam wiele dodatkowych kategorii, wybór jest łatwy.

Dodatkowo, strona posiada swój edytor online. Dzieci mogą tam wybrać trzy rodzaje pisaków oraz wiele kolorów. Obrazek można również zachować, a pod ręką mamy również wygodną gumkę do mazania.

Stronę znajdziecie tutaj.

Kolorowanki

Ta strona koncentruje się na kolorowankach z bajek, choć nie tylko. Jest ich zdecydowanie mniej, co może ułatwiać odnalezienie się w gąszczu i wyborze. Brakuje też możliwości kolorowania online.

To na co warto zwrócić uwagę to kolorowanki dla dorosłych – tzw. mandale. Są one nieco trudniejsze, ale są też mniej skomplikowane wzory, które mogą się spodobać jako propozycja dla dzieci.

Stronę znajdziecie tutaj.

E-kolorowanki

Ponad 3 tysiące obrazków do wyboru. Te kolorowanki również ułożone są w wygodne kategorie. Warto zwrócić uwagę, że znajdują się tu też kolorowanki edukacyjne oraz takie, gdzie możemy połączyć kropki, żeby otrzymać obrazki.

Brakuje tutaj również edytora online. Także jedyna możliwość to kolorowanie w domu po wydrukowaniu.

Stronę znajdziecie tutaj.

Drukowanka

Ostatnia strona w naszym zestawieniu. Kolorowanki do druku jakie tu znajdziemy są niestety ułożone dosyć chaotycznie, a dodatkowe kategorie są jakby trochę „schowane”. To może trochę odstraszać i kolorowanie może nie być takie łatwe jak w innych serwisach.

Warto jednak dodać, że na tej stronie możemy kolorować w online wszystkie obrazki. Do wyboru mamy kilkanaście kolorów oraz grubość pisaka. Dlatego ta strona znalazła się w tym zestawieniu.

Stronę znajdziecie tutaj.

Najlepsza strona z kolorowankami to…

Czy można wskazać jednoznacznego zwycięzcę na kolorowanki do druku? Jest to bardzo trudny wybór na pewno możemy powiedzieć tak:

  1. Jeśli szukasz największej liczby obrazków do kolorowania to Supercoloring będzie najlepszym miejscem.
  2. Jeśli szukasz najlepszego edytora, który pomaga w kolorowaniu, to Supercoloring również powinno być Twoim pierwszym wyborem, drugim będzie drukowanka.pl
  3. Jeśli chcesz dostać nieco bardziej skomplikowane obrazy, to znajdziesz je na stronie kolorowanki.net.pl, tam jednak kolorowanie online nie jest możliwe
  4. Drukowanki.pl powinny być Twoim wyborem, jeśli kolorowanie to nie wszystko dla Ciebie. Kredki mogą tam pójść w ruch do nauki rysowania konkretnych rzeczy.
  5. Jeśli szukasz kolorowanki edukacyjnej, czy labiryntów, to swiatkolorowanek.pl będzie właściwym miejscem.

Podsumowanie

Chcesz sprawić dzieciom frajdę i dużo zabawy? Zaproś je na malowanie kolorowanki. Jest to świetna rozrywka i może to uczyć dzieci umiejętności psychomotorycznych. Wybór obrazków jest bardzo duży i można je kolorować w domu, w podróży, czy praktycznie gdziekolwiek jesteśmy.

Wybierz kolorowankę, wydrukuj ją i ciesz się malowaniem.

5 1 vote
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x
Szukasz ciekawych zabaw z dziećmi?

Szukasz ciekawych zabaw z dziećmi?

Jeśli interesują Cię: najnowsze zabawy, zestawienia, artykuły, wiedza przydatna w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Zapisz się do newslettera, aby regularnie otrzymywać od nas wartościową treść.

Dziękujemy za zostawienie maila