Kategoria: Poradnik sponsorowane | Tempo: poradnik | Liczba graczy: poradnik | Przygotowanie: poradnik

W dzisiejszym zabieganym świecie kontakt z naturą to luksus, a przecież jest to idealny sposób na relaks i odprężenie. Dobre samopoczucie ma wpływ na efektywność pracy i pozwala budować lepsze relacje ze współpracownikami. Warto zapewnić swoim pracownikom kontakt z naturą i wprowadzić nieco zieleni do biura. Jak to zrobić? Na początek warto zorganizować warsztaty integracyjne dla pracowników „Las w słoiku”, o czym opowiemy szerzej w naszym artykule.

Las w słoiku – warsztaty integracyjne dla pracowników

Wspólne warsztaty to świetny sposób na integrację pracowników. Zorganizowanie takich warsztatów niesie za sobą wiele korzyści:

  • Budowanie relacji w zespole – podczas warsztatów integracyjnych można lepiej poznać współpracowników i nawiązać z nimi bliższe relacje. Atmosfera w zespole jest bardzo ważna, ponieważ wpływa na jakość i efektywność pracy. Wspólne działania pomagają budować zaufanie między pracownikami, co przekłada się na lepszą komunikację.

  • Większe zaangażowanie – kiedy pracodawca dba o dobrostan psychiczny pracowników, to zwiększa tym samym ich motywację i poziom zaangażowania.

  • Wzmacnianie umiejętności miękkich – kreatywne działania, współpraca i po prostu wspólna zabawa to aktywności, które wzmacniają tak zwane umiejętności miękkie.

  • Wzmacnianie poczucia przynależności – pracownicy, którzy czują się ważną częścią zespołu, są bardziej zaangażowani i lojalni.

  • Relaks – w pracy nie brakuje stresujących sytuacji. Wspólne warsztaty integracyjne dla firm pomagają rozładować napięcie. To świetna forma relaksu i odpoczynku psychicznego.

Zajęcia integracyjne związane z roślinami – na przykład kokedama (uprawa roślin w mchu), las w słoiku (mikro ekosystem) czy sadzenie własnych kompozycji z sukulentów – mają podwójną wartość. Kontakt z naturą ma udowodnione działanie terapeutyczne. Ponadto w czasie warsztatów integracyjnych uczestnicy tworzą kompozycje roślinne, które mogą ozdobić wspólną przestrzeń. Ofertę warsztatów znajdziesz tutaj: https://ministerstwozieleni.pl/wspolpraca/warsztaty-i-edukacja/

Jak wprowadzić do biura więcej zieleni?

Otaczająca nas roślinność wspiera wiele różnych procesów – wspomaga kreatywność, poprawia samopoczucie, polepsza jakość powietrza i dodaje wnętrzom przytulności. W miejscu pracy ma to szczególnie duże znaczenie.

Podczas warsztatów pracownicy tworzą las w słoiku – miniaturowy ekosystem, w którym panują specyficzne warunki umożliwiające przetrwanie roślin. Jest to piękna i oryginalna dekoracja roślinna. Wykonana samodzielnie przynosi satysfakcję i cieszy oko jeszcze bardziej. Taki słój może stanąć na biurku osoby, która go wykonała. Można wzajemnie obdarować się własnymi wersjami lasu w szkle lub postawić słoje w wyznaczonym do tego miejscu, aby obserwować rozwój roślinności w ich wnętrzu.

Dodatkowo możesz rozstawić doniczki z kwiatami w różnych miejscach biura. Pamiętaj jednak, że donice nie mogą zabierać zbyt wiele miejsca i nie mogą stać w pobliżu ciągów komunikacyjnych. Jeżeli twoje biuro jest małe, to możesz zdecydować się na doniczki wiszące. Umieść je w pobliżu okien, a w rogu pomieszczenia postaw donicę z palmą.

Podsumowując – spotkania integracyjne pomagają się lepiej poznać w miłej atmosferze, uczą zdrowej rywalizacji i rozwiązywania problemów. Integracja pracowników przekłada się na efektywną pracę, a pracownicy stają się bardziej wydajni i zmotywowani do pracy. Warsztaty „Las w słoiku” to tylko propozycja. Możliwości jest naprawdę wiele. Co jakiś czas warto zorganizować taką wspólną zabawę – na przykład warsztaty kulinarne, zabawy integracyjne w plenerze, warsztaty tworzenia ozdób świątecznych, tematyczną imprezę firmową itp.

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x
Szukasz ciekawych zabaw z dziećmi?

Szukasz ciekawych zabaw z dziećmi?

Jeśli interesują Cię: najnowsze zabawy, zestawienia, artykuły, wiedza przydatna w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Zapisz się do newslettera, aby regularnie otrzymywać od nas wartościową treść.

Dziękujemy za zostawienie maila