Kategoria: Rozładowanie energii Współzawodnictwo | Tempo: dynamiczne | Liczba graczy: dowolna | Przygotowanie: brak

Jeśli potrzebujesz zmienić tempo zajęć lub po prostu chcesz zmęczyć i wyszaleć uczestników zajęć, to sprawdź tę grę. Można ją zorganizować niemal w każdych warunkach i dla dowolnej liczby graczy. Zasady są bardzo proste.

Dzielimy uczestników na dwie grupy. Mogą się również sami dobrać – wtedy wybieramy po dwóch liderów, którzy na przemian wybierają członków swojego zespołu.

Gra polega na tym, że należy przeciągnąć jak największą liczbę graczy z drużyny przeciwnej na swoją stroną. Gdy kogoś przeciągniemy, automatycznie staje on po naszej stronie.

Zabawa ma tylko jeden warunek. Jeśli wbiegasz na teren przeciwnej drużynie musisz cały czas wydawać z siebie dźwięk „tu, tu, tu, tu” i należy to robić na jednym wdechu. Jeśli więc drużyna przeciwna przetrzyma kogoś tak długo, że będzie musiał wziąć nowy wdech – wtedy automatycznie przechodzi on do tej drużyny.

W grze można ustalić limit czasowy, bądź grać na liczbę graczy przejętych – czy to sumując wszystko, czy tylko sprawdzając stan aktualny.

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x
Szukasz ciekawych zabaw z dziećmi?

Szukasz ciekawych zabaw z dziećmi?

Jeśli interesują Cię: najnowsze zabawy, zestawienia, artykuły, wiedza przydatna w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Zapisz się do newslettera, aby regularnie otrzymywać od nas wartościową treść.

Dziękujemy za zostawienie maila