Kategoria: sponsorowane | Tempo: poradnik | Liczba graczy: poradnik | Przygotowanie: poradnik

Trudno znaleźć dziecko, które nie lubi zabawy na trampolinie. Trampoliny ogrodowe to doskonałe prezenty dla maluchów, które mieszkają w domach z ogrodzonym podwórkiem. Zabawa na świeżym powietrzu powinna być codziennością dla każdego kilkulatka. Jak więc wybrać trampolinę dla dziecka, która będzie bezpieczna, solidnie wykonana, a jednocześnie będzie w stanie zapewnić maluchowi mnóstwo radości?

Solidny stelaż i sprężyny, elastyczna wymienna mata do skakania

Trampolina dla dziecka powinna być przede wszystkim bezpieczna, ponieważ maluchy podczas beztroskiej zabawy często nie są w stanie same zadbać o swoje bezpieczeństwo. Bardzo ważny jest więc stelaż trampoliny. Musi on być stabilny, nie może chwiać się na żadną ze stron, a jego części powinny być grube i solidne. Cienkie nogi trampoliny pod naciskiem i wpływem czasu mogą zacząć się uginać, a wtedy trampolina straci swoją stabilność. Wybierając trampolinę dla dziecka, warto wziąć pod uwagę zakup piankowych ochraniaczy na stelaż, dzięki którym maluch w razie upadku na twarde elementy konstrukcji, nie narazi się na kontuzje.

Tak, jak w przypadku stelaża, tak i sprężyny trampoliny powinny być solidnie wykonane z grubych metalowych prętów. To na nich właśnie utrzymywana jest mata do skakania, dlatego powinny być one sprężyste, lecz jednocześnie niezwykle odporne. Trampoliny ogrodowe używane przez dzieci często wyposaża się dodatkowo w osłonę sprężyn, dzięki której minimalizuje się ryzyko bolesnego upadku na tę część konstrukcji.

Mata do skakania to element, z którym dziecko ma podczas zabawy cały czas bezpośredni kontakt. Powinna więc być ona wykonana z wysokiej jakości materiału odpornego na rozdarcia i działanie wody, szczególnie wtedy, gdy mowa o trampolinie ogrodowej, która stanąć ma na świeżym powietrzu.

Rozmiar trampoliny, jej maksymalne dopuszczalne obciążenie i siatka ochronna

Wybierając rozmiar trampoliny, pod uwagę warto wziąć dwie kwestie, mianowicie ilość osób, która będzie z niej korzystać, oraz ilość posiadanego na nią miejsca. Trampoliny, których średnica wynosi 200 – 300 centymetrów, to modele przeznaczone dla jednej osoby. Kiedy w domu mieszka więcej niż jedno dziecko, lepiej będzie zdecydować się na większą trampolinę – dzieci szybko rosną, a słuchanie kłótni na temat tego, kto aktualnie będzie się bawił na trampolinie, z pewnością nie jest niczym przyjemnym.

Maksymalne dopuszczalne obciążenie to wartość, z której dowiedzieć się można, jaki nacisk jest w stanie wytrzymać trampolina bez żadnego uszczerbku. Nigdy nie należy przekraczać maksymalnego obciążenia zalecanego przez producenta – nawet jeśli początkowo wydaje się, że nic się nie stało, trampolina mogła zostać uszkodzona, a tym samym korzystanie z niej może nie być dłużej bezpieczne.

Trampolina dla dziecka powinna być wyposażona w specjalną siatkę ochronną, dzięki której maluch podczas wysokich skoków na pewno z niej nie spadnie. Na stronach takich jak ta pod adresem https://www.morele.net/kategoria/trampoliny-1784/ widać dobrze, że niektóre modele posiadają siatkę zewnętrzną, która pozostawia sprężyny w zakresie zabawy dziecka, więc powinny one zostać zasłonięte osłoną dla bezpieczeństwa. Z drugiej strony siatka zewnętrzna nie ogranicza miejsca do zabawy dla malucha. Siatki wewnętrzne montowane są przed sprężynami, dzięki czemu dziecko chronione jest również przed upadkiem na ten element trampoliny.

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x
Szukasz ciekawych zabaw z dziećmi?

Szukasz ciekawych zabaw z dziećmi?

Jeśli interesują Cię: najnowsze zabawy, zestawienia, artykuły, wiedza przydatna w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Zapisz się do newslettera, aby regularnie otrzymywać od nas wartościową treść.

Dziękujemy za zostawienie maila