Kategoria: Koncentracja Kreatywność Praca w grupie | Tempo: statyczne | Liczba graczy: dowolna | Przygotowanie: minimalne

Ta gra pobudza kreatywność, a do tego jest pełna śmiechu i radości. Zadanie wydaje się proste – należy odgadnąć hasło. Jedyny problem polega na tym, że podpowiedzią może być tylko jeden wyraz.

Może się wydawać, że zadanie to jest niemożliwe, ale to naprawdę działa.

Zabawa jest prosta. Dzielimy grupę na dwa zespoły, możemy również grać w parach.W każdej z grup następuje podział na dwa mniejsze zespoły. Jeden będzie podpowiadał, drugi zgadywał. Każda grupa dostaje to samo hasło np. „rower”. Pierwsze ekipa zastanawia się jaką wskazówkę podać np. „jednoślad”. Jeśli ekipa zgadnie, dostaje punkt. Jeśli nie, pytanie przejmuje drużyna przeciwna.

Wypróbuj tę grę i sprawdź jak wiele wyrazów można zgadnąć. Rozwijaj kreatywność i abstrakcyjne myślenie podczas świetnej zabawy. Gra wymaga niewielkich przygotowań i można ją niemal natychmiast przeprowadzić w każdych warunkach.

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x
Szukasz ciekawych zabaw z dziećmi?

Szukasz ciekawych zabaw z dziećmi?

Jeśli interesują Cię: najnowsze zabawy, zestawienia, artykuły, wiedza przydatna w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Zapisz się do newslettera, aby regularnie otrzymywać od nas wartościową treść.

Dziękujemy za zostawienie maila