Kategoria: Współzawodnictwo Integracja Praca w grupie | Tempo: dynamiczne | Liczba graczy: powyżej 20 | Przygotowanie: brak

Wszystkich uczestników dzielimy na grupy 3-5 osobowe. Każda mała grupa staje się okrętem podwodnym, którego celem jest zniszczyć inne okręty. Okręt przeciwnika uznaje się za zniszczony jeśli inne ubot „wpłynie” na niego z boku bądź od tyłu. Czołowe zderzenie eliminuje obie ekipy. Jeśli w którymś momencie rozgrywki zespół się rozłączy – również zostaje on wyeliminowany z rundy.

Uczestnicy stają jeden za drugim kładąc sobie ręce na ramiona. Utrudnienie stanowi fakt, że wszyscy mają zasłonięte oczy z wyjątkiem kapitana – ostatniej osobie w zespole. To kapitan wydaje rozkazy. Zespoły podczas rundy nie mogą ze sobą rozmawiać, ustalają więc przed rozgrywką komendy jakie będą wydawane (poprzez dotyk) – ruch w prawo, lewo, szybciej, wolniej itp.

Jeśli grupy są 5 osobowe można wprowadzić modyfikację. Każdy okręt posiada jedną torpedę – jest to osoba na dziobie okrętu. Na ustalony przez grupę sygnał startuje ona, po kilku krokach otwiera oczy i zwalnia. Niezależnie czy trafi inny okręt czy nie, do końca rundy nie bierze już udziału w rozgrywce.

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x
Szukasz ciekawych zabaw z dziećmi?

Szukasz ciekawych zabaw z dziećmi?

Jeśli interesują Cię: najnowsze zabawy, zestawienia, artykuły, wiedza przydatna w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Zapisz się do newslettera, aby regularnie otrzymywać od nas wartościową treść.

Dziękujemy za zostawienie maila